2012. június 25., hétfő

Működő gyógymódok: Az 5 tibeti rítus III


Az előző írásomban írtam az érzelmi lényem rendezéséről, és az ebből fakadó erőről. Még egy dolog eszembe jutott erről. Amire ezt a plusz energiát felhasználom.
Ez a Rend. A Rendszer.
Életem egyik rákfenéje ennek hiánya volt. Sokat kínlódtam ezért. Nagyon éreztem, hogy nem jó. Nagyon éreztem, hogy valahogy meg kell oldanom ezt a dolgot különben a káosz maga alá temet. Most látom, hogy egyszerűen nem volt energiám. Főleg a sziszifuszi munkára, és hát egy anya és feleség életét legfőképpen ezek teszik ki. Megcsinálod és már kezdheted is előröl. Sosincs kész. Utáltam.Sajnáltam rá az időt.
Valószínű nem csak a rítusok hoztak változást, de az biztos, hogy erre is lett energiám.

Először is mint már említettem soha semmit nem voltam képes három napnál tovább csinálni, és a rítusok gyakorlása gyakorlatilag ledöntötte bennem ezt a falat.Született bennem valamiféle tisztelet, az iránt amit csinálok, és saját magam korlátai, igényei iránt is.
Rájöttem, ha meg akarok spórolni időben valamit, azt mindig kénytelen leszek utólag megfizetni.
Jártam egy Hely-re ahol függőséggel küzdő emberek gyógyultak, próbáltak segíteni egymáson. Kivétel nélkül híján voltak a rendszerességnek.

Azután megtanultam azt, hogy bármit csinálunk –ételkészítés, vasalás kertészkedés, játék- annak a tevékenységnek a végzése alatti aktuális lelki állapotunk tovább rezeg és hat.
Például vasalásközben gondolhatom azt is , hogy -mármegint ittezarengeteg ruhasosemlesszvége. Szóródnak a láthatatlan szikrák a kezemből és a fejemből. A ruhák is átveszik ezt az energiát, és én is egy kemény órát álltam teli negatív romboló energiák kellős közepén, szép lassan, de biztosan mérgezve magamat.
De vasalhatok úgy is, hogy arra gondolok, milyen csinosak lesznek a fiaim a szép tiszta ruháikban, mindenki vonzónak találja majd őket, mert jó energiák ölelik őket.( persze nem ez a cél, inkább csak amolyan melléktermék, az, hogy minél gyakrabban kivonjam magamat a mérgelődés ördögi köréből.)
S máris a gyógyulás útján járunk.

Az asztrológiai hatos földház (a szűz csillagjegy gyakorlati életterülete) egyik területét Kozma Szilárd így fogalmazza meg:
„Az ember által megtestesített isteni szellem nemesítő tevékenységét, a napi tevékenységet, egységes kultuszt, a művelést ( földművelést, szőlőművelést,fajnemesítést, emberművelést) jelenti. Az ember szellem-nyitó, a biológiai és az ásványi életformákat tudatos tevékenységén keresztül, a spirituális létezéssel egybekötő, természete alakító: megszentelő tevékenysége.”
Mennyivel több ez a látásmód, mintha csak a hagyományos asztrológia értelmezésében azt mondanánk: A munka, a munkakörülmények,a szolgálat, a napi rutin, az egészség-betegség és a munkabalesetek háza.

Nekem erről  Az utolsó szamuráj című filmből jut eszembe egy mondat. Amikor a főhősünk már a szamurájok falujában sétál( a detoxikálás után:) , közben figyeli a falu lakóit. A mesélőnek a következő mondata vág ide: „A faluban mindenki saját mestersége tökéletesítésével foglalatoskodik… „Teljes békében, szinte meditációs állapotban teszik a dolgukat. Ki a harcművészet, ki a teaszertartás, ki a fegyverkészítés,ki a gyermeknevelés útján jut el önmagához. Ehhez képest mi rohanunk pörgünk elégedetlenkedünk, többet és mást akarunk.
Itt kapcsolódik a Merkúr kétszeresen az ügyhöz, mint a szűz jegy ura.. Elsősorban a kezünkkel, amivel az adott tevékenységet végezzük, az analógiás –függőleges- világkép és gondolkodás szerint, a kézművesség. Másodsorban a gondolkodásunk,és persze annak minősége.

Nem mindegy, hogy egy lehúzó, betegítő ördögi körben élünk, dolgozunk, vagy egy emelő, gyógyító jótékony spirál terel minket előre.

Nehéz dolog kiszállni az ördögi körből. Nagy a vonzása, de nem lehetetlen..

A gondolataid te választod meg!
A gondolataid hatnak az erődre!
Az erődet te döntöd el mire használod!
Tőled függ minden!

Tény hogy rengeteg energiát igényel, és ha nem vagy egészséges, nem fog menni.
Napi öt perccel kezdődik.

2012. június 21., csütörtök

Működő gyógymódok: Az 5 tibeti rítus II


Tapasztalatok.

Nem voltam hivatalosan pajzsmirigy beteg, de valószínű, hogy nem működött harmonikusan ez, az egész szervezetem egészsége szempontjából nagyon fontos szervem. Enyhe túlműködését véltem felfedezni akkor, amikor a rítusok rendszeres gyakorlásával a következő tüneteim enyhültek:
  • nyugtalanság
  • türelmetlenség
  • a  kezemmel való állandó matatási kényszer
A szakirodalom a gyors anyagcserét is említi, de nálam ezt valami más felülírhatta.
Akárhova tartottam, ha odaértem nem tellett el sok idő, máris mentem volna tovább, nem tudtam egy helyen nyugalomba lenni. Mindig kellett valamit csinálnom, matatnom, de azt sem élveztem, mert türelmetlenül vártam, hogy vége legyen és mehessek tovább. Így élni azért elég zűrös,szinte semmit nem élveztem függetlenül attól, hogy az a tevékenységet szeretem-e csinálni vagy sem.Emellett rengeteg energiámat felemésztette ez a szüntelen hiábavaló rohanás.Látszólagos igyekezetem ellenére az eredményeim messze alulmúlták azt amit normális állapotban elérhettem volna.Ma már a mosogatást is békésen végzem el.
Gondolom a hormon alul működés ezzel ellentétes hatású és az ember alul ambicionált, és a vége ugyanaz. A teljesítmény nem sok.

 A másik nagy csoda számomra az, hogy egy stabil érzelmi állapotot sikerült elérnem. Az egyes rítus rendszeresen „kitakarítja” az aurámnak ezt a rétegét.
 Azelőtt szinte folyamatosan egy leterhelt állapotban éltem. Ha egy érzelmi benyomás ért, a nagy dzsungelban nem is találtam az elejét, a végét, a miértjét. Ilyen állapotban nem is tudtam mit kezdeni ezekkel a történetekkel. Halmozódott, megromlott, bomlasztott bennem, körülöttem egyaránt.
Most egy kiegyensúlyozott állapotot sikerül fenntartani a rítusok gyakorlásával, és ha történik körülöttem valami, ami felborítja ezt a békés állapotot, azonnal tudom mi okozta, és van erőm megkeresni magamban azt a húrt amit megpendített. Van erőm meglátni magamban azt a gyengeséget, ami a borulást okozta, és van erőm arra, hogy foglalkozzak azzal a témával, keressek megoldást, gyógyulást. Kisebb érzelmi hányattatások rendezése egy nap alatt sikerül. Mély, fájdalmas ügyek akár három napot is igénybe vesznek.

Ezzel a módszerrel aztán erőt merítek a tényleges haladásra, az életfeladataim megismerésére, és az azokon való munkálkodásra. Azt remélem ugyanis, hogy  ha napról-napra figyelem, elismerem, javítom a belső hozzáállásomat a külvilághoz, ezzel növelem a harmóniára való képességemet, egyre kevesebb mankóra lesz szükségem, egyre egész(séges)ebb leszek.


Az alábbi alábbi oldalon szépen össze van szedve a Tibetiekről sok minden.



2012. június 1., péntek

Keregető


Gyúrom, gyúrom kenyeremet
Beleteszem szeretetem.
Addig-addig keregetem
Mint a Világ kerek legyen